ЗАПРОШУЄМО всіх бажаючих учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та членів їх родин, дорослих та дітей прийняти участь у турнірах з шахів та шашок

ЗАПРОШУЄМО

всіх бажаючих учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та членів їх родин, дорослих та дітей

прийняти участь у  турнірах з шахів та шашок, який відбудеться

у суботу, 09 вересня, о  10:00  у приміщенні Центру.

Захід організовано спільно з Сумською федерацією шахів міста та області.

Чекаємо на вас!

Попередні заявки на участь у турнірі потрібно подати не пізніше ніж

08 вересня 2017 року.

Всі питання  за телефоном: 

050 107 94 53 (по буднях з 8-00 до 17-00)

Увага! Шахи корисні для вашого здоров’я

Відколи люди на світі, відтоді шахи вважаються грою знатних чоловіків, геніїв, філантропів та всяких інших ходячих талантів. Таке уявлення спровокувало чистої води непорозуміння і нерозуміння цього слова: «лише генії можуть грати гру, створену виключно для них».

Якщо пересічну людину спитати, що їй спадає на думку при слові «шахіст», то у відповідь прозвучить очікуване «старенький», «розумний», «ходяча енциклопедія», «геній» і ще багато всякої всячини. Але знову ж таки, це – хибне уявлення – і ми зараз його розвіємо! Природа шахів, взагалі-то, інша – насправді це чудовий спосіб провести вільний час з користю, бо ця гра покращує діяльність мозку, пам’ять, розвиває логічне мислення та концентрацію уваги. Як не дивно, усе це відбувається завдяки постійним тренуванням гри в шахи, що і робить їх відповіддю на запитуване «Чи існує така гра – і «розважальна», і «розвивальна»? Так, існує!
Подивимось, в чому ж шахи «розвивальні».

 

МОЗОК ПРАЦЮЄ НА ПОВНУ!
Коли вашому мозку «нічим зайнятися», то нервові клітини повільно відмирають. Однак, шахи – засіб, що змушує гравців добряче подумати, а мозок – попрацювати. Дослідження показали, що аби грати шахи добре, гравець має розвивати і використовувати свою ліву півкулю (яка відповідає за розпізнавання об’єктів) так само як праву півкулю (яка відповідає за розпізнавання схем). З часом, не без допомоги правил та техніки шахів, ви тренуватимете та розвиватимете не одну, а обидві півкулі мозку. То як вам таке тренування?

І «МЕМОРІЮ» КАПАТИ НЕ ТРЕБА!

Науковці з’ясували, що гра в шахи стримує розвиток хвороби Альцгеймера, а це означає, що шахи не дозволять вам втрачати пам’ять. Тут багатезно тактик, стратегій, й хороший шахіст має знати чи не всі з них. Але є одне «але»: принцип «зазубрив – здав – забув» тут не спрацьовує. Через не один десяток партій, у шахіста розвивається майже інстинктивне відчуття, коли і яку тактику застосовувати. Ось де яскраво видно користь шахів – гравці швидко запам’ятовують та застосовують різні стратегії.

Що цікаво, ця користь не обмежена поверхнею шахової дошки. Хорошу пам’ять помітно й в інших сферах життя – навчальних досягненнях, формуванні характеру, особистих перемогах. Тому й не дивно, що «шахові експерти» – експерти всюди. Наприклад, Ройбен Файн був не лише претендентом на світову першість в середині 1930-40-их, а й одним з найкращих психологів світового рівня! Радянські шахісти були легендами університетів. У Михайла Таля був чудовий літературний стиль, Віктор Корчной – був знатним географом. Найбільше прославився американський гросмейстер Кеннет Рогофф, що зараз викладє в Гарварді та має ступінь доктора філософії з економічних наук. Але треба пам’ятати одну річ: взаємозв’язок не передбачає причинну наслідковість. Може, шахи і роблять людейрозумнішими, а може, –  розумні люди просто люблять шахи!    

         КОНЦЕНТРУЮТЬ УВАГУ!

Людей ХХІ ст. переслідує синдром дефіциту уваги та гіперактивності. І дорослі, і малі не можуть зосередитися в школі, на роботі, встигають зробити менше, і коефіцієнт корисної дії знижується. Діагностувати дефіцит нестачі уваги легко, але є кращий спосіб впоратися з цією проблемою, що зазвичай веде вас в найближчу аптеку. Шахи ВИМАГАЮТЬ уваги, або, інакше кажучи, якщо ти думаєш про щось інше, окрім гри – ти програв, все дуже просто. Але якщо знаходиться таке швидке покарання за «непослух», мозок швидко привчається до того, що треба зосередитися і бути нарешті уважним. Як результат – краща успішність в школі чи на роботі, менше витраченого часу і більше успіхів!

РОЗВИВАЮТЬ КОГНІТИВНІ ЗДІБНОСТІ!

На перший погляд страшне слово «когнітивні здібності» – насправді широке поняття, що включає сприйняття, моторику, мовлення, візуальну та просторову орієнтацію, виконавчі функції. Список довгий і передбачає практично все, чим ви займаєтеся. Наприклад, завдяки виконавчій функції ви одразу розумієте, що шахова дошка у вас під носом квадратна, а не кругла. Граючи шахи, ви розвиваєте такі «вміння» ще більше, бо ця гра залучає мало не кожне з них. Тож наступного разу, коли побачите, як хтось грає шахи, подумайте, які випробування йому доводиться проходити.

 

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *