Психологічна допомога бійцям зі Сходу у Сумах

Психологічна допомога потрібна усім без винятку бійцям, що брали участь у збройному конфлікті на сході України. До такого рішення дійшли психологи, що беспосередньо працювали із військовослужбовцями.

Олександр Бондаренко – один із тих, хто воював на Сході. Вперше туди потрапив три роки тому. Говорить: “У активних бойових діях особисто участі не брав, але зіткнувся з дуже тривалими відрядженнями в зону АТО, це закрите суспільство, закрита територія, одні і ті ж люди, одна і та ж форма, напряг психологічний дуже важко і потім, коли ти повертаєшся додому, я пам’ятаю, відкриваєш двері маршрутки і перше, що ти бачиш – жінку в червоній курточці, яка прибирає сніг, ну це видовищно. І ти потім приїжджаєш додому і все з рук валиться, йдеш до підвалу за помідорами, забуваєш, що банка може розбитися об кут стіни і воно все витече і почуваєшся розгубленим”.

Аби допомогти адаптуватись до життя поза боїв, чоловік створив театр імпровізацій. Збираються мінімум раз на тиждень.

У Сумах учасників збройного конфлікту на сході 2600 осіб. За допомогою до профільної установи звернулись 15%.

Олександр Мордванюк, директор КУ Центр обслуговування учасників  АТО та членів їх сімей зазначив: “За цей час до комунального підприємства звернулось близько 300 людей за психологічною допомогою, це включаючи сімей цих військовослужбовців. Одна із проблем, яка з цим пов’язана – це не кожен має сміливість підійти в центр”.

“Повернутися з АТО таким, як ти був, неможливо. Для декого достатньо консультативної роботи, для когось потрібно провести додаткову діагностику поглиблену, щоб спростувати чи підтвердити тематику звернення”, – пояснила  Інна Яровенко, практичний психолог КУ Центр надання послуг учасникам  АТО та їх сімей.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *