Захід “Гордість і пам’ять”. Звіт

Згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН з 1991 року 11 квітня у світі був відзначений День визволення в’язнів фашистських концтаборів. Цю дату було встановлено в пам’ять про
інтернаціональне повстання в’язнів найбільшого концентраційного табору – Бухенвальд. Саме 11 квітня 1945 року останній в’язень вийшов із його воріт із сумно відомим написом “Jedem das Seine” – “Кожному своє”. Після цього хвиля звільнень досягла інших концтаборів – Дахау, Освенціма, Майданека тощо.
  За роки Другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів чоловік. Біографії цих людей – це справжні уроки мужності для молодого покоління.
  11 квітня Україна разом з усім світом вклоняється людям, які пройшли тяжкий шлях через фашистські табори, віддає данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в концтаборах розташованих у т.ч. на території України: «Сирецький», «Бабин Яр», «Дарницький»,  в яких за роки війни загинуло понад 12 млн людей з 30 країн світу.
  Сторінки минулого не треба забувати ніколи. Важкий шлях пройшло «покоління війни» – голод, тяжка, виснажлива праця та багато інших випробувань. Ті, що залишилися в живих, сьогодні згадують минуле з болем.
Скупі сльози навертаються на очі вцілілих сьогоднішніх ветеранів, а в серцях відлунює тривожне «головне, щоб це більше не повторилося!», «щоб не повторилося ніколи!».
З метою вшанування жертв нациських переслідувань та відзначення Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів 11 квітня на базі центру організований та проведений захід «Гордість і пам`ять» для учасників бойових дій та членів їх сімей; оформлений інформаційний стенд «11 квітня. Пам`ятаємо…».

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *