Тренінг “Психологічна допомога населенню, постраждалому внаслідок конфлікту”

27-29 листопада в м.Суми проходив регіональний тренінг  “З питань психологічної реабілітації населення, постраждалого внаслідок конфлікту, та психологічної допомоги сім’ям, що проживають у безпосередній близькості до зони конфлікту” в рамках підтримки Координатором проектів ОБСЄ в Україні проекту “Підтримка соціальної політики в протидії гендерно-зумовленому насильству та (ре-)інтеграції населення, постраждалого від конфлікту”.

Мета даного заходу заключалася у знайомстві учасників тренігу з різними формами психологічної допомоги та соціально-психологічної підтримки людей з психотравмівним досвідом.

У тренігу приймали участь практичні психологи, соціальні працівники  Сумської області. Працівники нашого Центру (директор, заступник директора, практичний психолог та психотерапевт) також  пройшли навчання.

Тренери проекту Людмила Царенко (старший науковий співробітник Інституту психології ім.Г.С.Костюка НАПН України, психотерапевт, учасник бойових дій) та Марія Войткович (науковий співробітник Інституту психології ім.Г.С.Костюка НАПН України, психотерапевт) поділилися своїм досвідом роботи в даному напрямку. 

На тренінгу піднімалися важливі теми, а саме:

Особливості та наслідки  переживання екстремальної ситуації: потреби та емоції.

Психологічна просвіта.

Діагностування.

Психологічна допомога родинам ветеранів.

Ненасильницьке спілкування у вирішенні конфліктів.

Невідкладна психологічна допомога.

Психологічна підтримка.

Принципи організації психологічної допомоги.

 

 

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *