Заняття “Комплекс вправ на ТРХ-петлях”. Звіт

08.01.2019 року пройшло практичне заняття “Комплекс вправ на ТРХ-петлях”, проведене фізичним реабілітологом Центру.

TRX або підвісний тренінг

Назва являє собою абревіатуру від слів Total Resistance eXercise, що можна перекласти з англійської як «вправи загального опору». Це функціональне тренування з допомогою простого обладнання, що представляє собою петлі TRX, здатні урізноманітнити звичні вправи. У петлях закріплюються стопи, для рук є спеціальні ручки. Стрічки-стропи витримують вагу до 150 кг.

В основі тренінгу – швидке розтягування і скорочення м’язів, за рахунок чого розвивається так звана вибухова сила. У тренінгу активно задіяні руки, так як на петлях потрібно підтягуватися, але ефективний він і для нижньої частини тіла. Все буде залежати від того, який комплекс ви виберете – TRX включає вправи, що тренують близько 90% всіх м’язів тіла.

Підвісний тренінг приносить всебічну користь:

зменшення маси тіла;

підвищення витривалості;

збільшення рухливості суглобів, зміцнення м’язів і зв’язок;

поліпшення почуття балансу, координації тіла, рівноваги;

усунення перекосів» тіла;

поліпшення роботи дихальної і серцево-судинної систем (займатися TRX дозволяють навіть людям з астмою, втім, для кожного стану потрібно вибирати певний набір вправ);

підвищення працездатності, стресостійкість;

прискорення метаболізму;

підвищення гнучкості тіла.

Так як в TRX одна частина підвішена, а друга спирається на підлогу, ви змушені зберігати контроль над положенням тіла і рухом м’язів. Тому в процесі виконання нескладних вправ включаються м’язи-стабілізатори, які не задіяні на звичайних тренуваннях. Окреме перевага в тому, що, володіючи петлями, ви не прив’язані до спортивного залу. Їх можна прикріпити до сталого, безпечного місця, наприклад, вдома до шведській стінці, на природі до дерева або у дворі до турніка. Спорядження можна взяти з собою, наприклад, на відпочинок або у відрядження. Але рекомендуємо робити це тільки після оволодіння технікою виконання на достатньому для самостійних занять рівні.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *