Година з психологом “Особливості спілкування в родині учасника бойових дій”. Звіт

08 лютого на базі Сумського міського відділу поліції була проведена інформаційна година для учасників бойових дій на тему “Особливості спілкування в родині учасника бойових дій”.

Розглядали, як спілкується колишній військовий в родині після повернення із зони бойових дій, які в нього виникають  проблеми вдома. А їх є  чимало тому що людина певний час жила по іншому і зараз повинна адаптуватися у мирному житті. Дуже важливо після повернення військового із зони бойових навчитися  ефективно взаємодіяти. Варто також правильно спілкуватися. При розмові підтримувати  контакт очей. Розмовляти, використовуючи фрази «Ти розсердився через … подію?» тобто не просто казати  «Чого ти кричиш?». Це питання «Чому ти кричиш?» його взагалі не варто задавати. Щоб знизити рівень тривожності потрібно уточнити  емоцію  і ту ситуацію через яку людина так емоційно проявляється. Наприклад : «Ти гніваєшся, бо в тебе було багато роботи?». Тоді буде конструктивний діалог і взаємодія, розуміння один одного. А оціночні звинувачення «ти сердишся», «ти не такий/така» взагалі не варто говорити. 

Коли і чоловіки, які повертаються будуть розуміти своїх жінок, і жінки будуть розуміти своїх чоловіків, то тих 80% криз через спілкування, які виникають їх не буде. Тому що  не у всіх бійців є ПТСР. Є емоційна травма яку вони зазнали.  І рано чи пізно вона проходить, людина адаптовується в мирне соціальне життя. Якщо людина знайде себе в роботі, зможе контролювати своїми мисленнєвими процесами, зможе контролювати свої емоції, буде відчувати любов, буде відчувати, що вона потрібна своїм дітям, родині вона дуже швидко відновиться. Вона буде в теплі,обігріта, одягнена вона почне забезпечувати кожен раз все вищу і вищу потребу. Забезпечуючи від найнижчих до найвищих потреб людина почуває себе реалізованою. І це є дуже важливо.

 

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *