Заняття “Основні вправи з фітбол”. Звіт

12 лютого на базі Центру відбулося заняття з фізичним реабілітологом “Основні вправи з фітбол”.

«Здоровий м’яч» – саме так перекладається «фітбол» з англійської. Причому мається на увазі аж ніяк не розмір м’яча (хоча габарити у нього справді значні – 50-75 см у діаметрі), а той позитивний вплив, який він має на всіх, хто вправляється на цьому круглому чудо-тренажері.

Заняття на цьому м’ячі корисні для здоров’я. І не дивно, адже фітбол винайдений медиком – швейцарським лікарем-фізіотерапевтом Сюзан Кляйн-Фогельбах – спеціально для лікування хворих на дитячий церебральний параліч. Це було в 50-х роках ХХ століття.

А вже у 80-х її американська колега Джоан Познер Мауер почала використовувати «швейцарський» м’яч для відновлення після травм опорно-рухового апарату. Результати тренувань з гігантським м’ячем здивували як хворих, так і лікарів. Виявилося, що у пацієнтів прискорилися процеси регенерації в тканинах і покращилася еластичність м’язів і зв’язок.

А проведені в цій галузі дослідження показали, що при заняттях на фітболі створюється сильний м’язовий корсет навколо хребта, посилюються кровообіг і обмін речовин у міжхребцевих дисках. Так фітбол став справжніми ліками від болю в суглобах і хребті, чудовою профілактикою остеохондрозу, артриту, варикозного розширення вен.

І не тільки. Вібрація, що створюється м’ячем, має знеболюючу дію, посилює перистальтику кишечника, благотворно впливає на роботу шлунка, печінки і нирок, зміцнює серцево-судинну і дихальну системи. І навіть допомагає зробити передпологові перейми менш болісними – ось чому фітбол обожнюють майбутні мами.

 

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *