Заняття “Як справитися з тривогою” для батьків УБД. Звіт

13 березня  на базі Центру відбулася чергова зустріч батьків учасників АТО  в рамках проекту “Сила віри”.

На заняття були запрошені представники Департаменту соціального захисту населення, які розповіли  про соціальну допомогу на яку можуть розраховувати члени сімей учасників бойових дій.

Друга частина заняття була присвячена одній із тем в рамках психологічного проекту, а саме “Як справитися із тривогою”.

Тривога – це емоційний стан, що виникає в ситуації невизначеної небезпеки і
виявляється в очікуванні несприятливого розвитку подій.

Тривожність – психологічна особливість, яка проявляється в схильності людини часто хвилюватися, перевижавти відчуття неспокою по відносно незначним причинам.

Поганий настрій, порушення сну, надмірна чутливість до шуму або ж періодичне пришвидшення дихання та серцебиття. Так зазвичай проявляються симптоми тривожності.

Через постійне відчуття тривожності підвищується рівень гормону стресу та артеріальний тиск. З часом це може збільшити ризики появи хвороб серця, розвитку інсульту та хвороб нирок. Крім цього, погіршується і якість життя.

Дуже важливо вміти протистояти цьому стану та навчитися це контролювати. Найкращий спосіб боротися з тривожністю – підібрати свої дієві методи.

  1. Перетвори тривогу на страх. Постарайся зрозуміти, що саме тебе турбує. Іноді цього буває достатньо, щоб напруга знизилася, а переживання стали не такими болісними.
  2. Захистіть себе від непотрібної та занадто емоційної інформації. Емоція і логіка часто «не дружать». Там, де багато переживань і дій під хвилинним впливом емоцій, – там багато негативних наслідків. Уникайте цілодобового перегляду телевізору! Зведіть до мінімуму перегляд новин. Вплинути на ситуації, що висвітлюються ви не в змозі, а негативний психоемоційний вплив отримаєте. Краще дивитися відео для релаксації.
  3. Турбуйтеся про себе: намагайтеся дотримуватися розпорядку дня, режиму праці та відпочинку. Лягайте спати і харчуйтеся в один і той самий час.
  4. Найболісніше переживання при тривозі – це неможливість розслабитися. Напружені м’язи, в голові крутяться одні і ті ж самі думки, тому корисно буває зробити декілька активних рухів, фізичних вправ, легкий масаж, щоб зняти напругу.
  5. Дихання по квадрату: на рахунок 1,2,3,4 повільно вдихніть (живіт випинається вперед, його м’язи розслаблені, грудна клітина нерухома). На наступні 4 рахунки 1,2,3,4 – затримайте дихання і плавно видихніть на рахунок 1,2,3,4,5,6, під час якого підтягніть м’язи живота до хребта. Перед наступним видихом – знову пауза на 2-4 рахунки.
  6. Складні розумові операції теж допомагають знизити рівень тривоги. Спробуй рахувати: наприклад, по черзі в думці віднімати від 100 то 6, то 7, перемножувати двозначні числа, порахувати, на яке число припадав другий понеділок минулого місяця. Можна згадувати або складати вірші, придумувати рими тощо.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *