Тренінгове заняття «Усвідомлений вибір професії». Звіт

18 квітня 2019  року на базі КУ «Центр учасників АТО» пройшло тренінгове заняття «Усвідомлений вибір професії» для дітей учасників бойових дій. Під час даного заходу діти змогли ознайомитись з основами правильного вибору професії.

Пам`ятка «Вибір професії»

Перед тобою постало нелегке завдання вибору професії по душі, визначення життєвого шляху. Тебе, природно, турбують питання: “Ким бути, як знайти головну справу свого життя, щоб принести найбільшу користь людям, відчувати себе потрібним, повноцінним громадянином, задоволеним своєю долею?”

Вибирати професію слід обдумано, виважено, з урахуванням своїх внутрішніх устремлінь, реальних можливостей, особистих і суспільних інтересів. Необхідно пам`ятати, що кожна професія, якщо тільки вона освітлена любов’ю та знанням справи, має в собі невичерпні можливості для творчості. Щоб правильно вибрати професію для душі і по силам, одних лише знань та поміркованості не досить. Потрібно свідомо і самостійно стати на позицію рівної поваги до різних видів праці.

Вибір професії – це друге народження людини. Пам`ятай, що “якщо ти вдало вибереш роботу і вкладеш в неї свою душу, то щастя само тебе відшукає”. Це слова великого педагога і знавця людських душ К. Д. Ушинського.

Як же уникнути прикрих помилок при виборі професії? Універсальних рецептів немає, але певну схему самоаналізу, пошуку своєї професії ми тобі дамо. Для цього радимо виконувати послідовні дії:

1.Збери якомога більше інформації про світ професії, їх зміст і визнач певну групу професій, яким ти надаєш перевагу. Джерелом інформації можуть бути і розповіді вчителів, і зустрічі з представниками різних професій, і екскурсії на підприємства, і довідники про професії, і книги, журнали тощо.

  1. Вивчити самого себе, склади загальний опис своїх індивідуальних психологічних та особистих якостей. Постарайтесь відповісти на питання:

Які в мене фізичні можливості, стан здоров`я?

Що я хочу? (твої інтереси, нахили, переваги)

Що я можу? (твої здібності, рівень розвитку пам`яті, уваги, мислення, уяви, точність координації рухів)

Який я? (твій характер і особливості поведінки в ситуаціях, темперамент)

У пізнанні самого себе тобі допоможуть книги:

Айзенк Г. ”Проверь свои способности”; Я.Коломинський “Пізнай самого себе”; Г.Воробйов “Ищи свой талант”; К.Платонов ”Психологический практикум”; В. Пекелис”Как найти себя” тощо.

  1. Поцікався, в яких професіях особлива потреба в місті, в якому ти живеш.
  2. Порозмовляй з представниками вибраної професії. Виясни, в чому полягає їх робота, предмет праці, операції, дії, організації, вузлові моменти трудової діяльності. Постарайтеся побувати на робочому місці цих фахівців, ознайомся з умовами праці. Уясни для себе, які якості особистості потрібні для успішної роботи по цій професії.
  3. Постарайся спробувати себе у вибраній професії (чи подібній їй). Зрівняй свої сильні якості і можливості з вимогами професії. Якщо вони співпадають, то професія, вибрана тобою вірна. Якщо ж частково ні, розберись – в чому саме.
  4. Перед тим, як остаточно визначитись у виборі професії, необхідно порадитись з класним керівником, вчителями, батьками і лікарями. Пам’ятай, що радитись необхідно, але остаточне рішення залишається за тобою.

Основи правильного вибору професії

1. ПОЗИЦІЯ СТАРШИХ ЧЛЕНІВ РОДИНИ Є старші, котрі несуть пряму відповідальність за те, як складається твоє життя. Ця турбота поширюється і на питання про твою майбутню професію.

 

2. ПОЗИЦІЯ ТОВАРИШІВ, ПОДРУГ.

 

Дружні зв’язки у твоєму віці вже дуже міцні і можуть сильно впливати на вибір професії. Можна дати лише загальні поради: правильним буде рішення, ще відповідає твоїм інтересам і збігається з інтересами суспільства, у якому ти живеш.
3. ПОЗИЦІЯ ВЧИТЕЛІВ, ШКІЛЬНИХ ПЕДАГОГІВ, КЛАСНОГО КЕРІВНИКА. Спостерігаючи за поведінкою, навчальною роботою учнів, досвідчений педагог знає багато такого про тебе, що приховано від непрофесійних очей і навіть від тебе.
4. ОСОБИСТІ ПРОФЕСІЙНІ ПЛАНИ. Під планом у даному випадку маються на увазі твої уявлення про етапи освоєння професії.
5. ЗДІБНОСТІ. Про своєрідність своїх здібностей треба судити не тільки по успіхах у навчанні, але і по досягненнях у найрізноманітніших ведах діяльності.
6. СХИЛЬНОСТІ.

 

Схильності виявляються в улюблених заняттях, на яких витрачається значна частина вільного часу.

Ми висловлюємо надію, що ця пам’ятка стане тобі в пригоді в пошуках свого покликання. Хочеться побажати тобі успіхів у цій важливій справі. Вір у власні сили і можливості, впевненості у правильності вибору.

 

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *