Пільги

Соціальне забезпечення військослужбовців, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, отримання пільг і різного роду соціальних гарантій, передбачених законодавством України, є найактуальнішим на сьогодні питанням мобілізованих військових та добровольців.

Учасники бойових дій, учасники антитерористичної операції та члени їх сімей мають гарантії соціального і правового захисту, їм надається понад 20 різних видів пільг, згідно встановлених чинних законодавчіх актів України.

Пільги для осіб, які отримали статус учасника бойових дій, а також їх родин визначаються одночасно законом України і надають однаковий соціальний статус, який дає право на пільги. Держава гарантує особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в АТО, такі важливі пільги:

 

У сфері комунальних послуг

Учасники АТО та інші пільговики мають право на 75% знижку плати за користування житлом, за користуванням комунальними послугами (газом, електроенергією), 75% знижку вартості палива, в тому числі рідкого та позачергове користування всіма послугами зв’язку. Законом гарантовано одержання позики на будівництво, або капітальний ремонт будинків, першочергове право на вступ до житлово-будівельних кооперативів, забезпечення матеріалами для індивідуального будівництва, та проведення першочергового ремонту у належних їм квартирах.

У сфері користування транспортом

Учасники бойових дій мають право на безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, в тому числі районних. Також, один раз на два роки можна скористатися безплатним проїздом на залізничному, водному та повітряному транспорті, незалежно від наявності сполучення та першочергово оформити проїзд в добових залізничних касах.

Забезпечення земельними ділянками учасників АТО та прирівняні до них особи, встановлені чинним законодавством України

Учасники АТО, відповідно до статті 12 пункту 14 Закону України, мають право на першочергове відведення земельних ділянок в порядку безоплатної приватизації із земель державної або комунальної власності.

Інші соціальні гарантії

  • забезпечення за бюджетний кошт санаторно-курортним лікуванням осіб, які постраждали під час проведення АТО та яким встановлено статус учасника бойових дій чи інваліда війни, та безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів
  • першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація
  • державна цільова підтримка для здобуття професійно-технічної чи вищої освіти в державних та комунальних навчальних закладах
  • виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 процентів середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи

Чтоб построить дом хороший, или сделать в нем ремонт стены там поклеить обоями, пол зашпактевать десять килограммов нервов без остаточка уйдет.