Психолог

Практичний психолог центру:   Шкафенко Інна Володимирівна

Психологічні послуги – послуги, що надаються практичним психологом у рамках професійної компетенції.

До психологічних послуг відноситься:

  • Психологічне консультування.
  • Психодіагностика.
  • Психологічна допомога у складних життєвих ситуаціях.
  • Психологічна просвіта.
  • Психокорекційна робота.

Ми завжди раді допомогти людям стати щасливішими та налагодити своє життя.

Для чого потрібний психолог?

Людина в процесі своєї життєдіяльності часто стикається з складними ситуаціями. Досить часто людині важко самостійно знайти рішення, тоді і виникає питання, що робити і до кого звернутися? Для вирішення життєвих психологічних труднощів та питань і працюють психологи, психотерапевти та психоаналітики. Чим же відрізняється психолог від психіатра?

Психолог – це людина, яка вивчає психологічні особливості людей, їх поведінку в різних ситуаціях. Психолог не лікує. Психолог не навчає. Психолог допомагає проаналізувати і розібратися у відносинах із самим собою та людьми, які вас оточують, аналізує, чому виникають труднощі при спілкуванні, і звичайно, допомагає знайти вихід із складних ситуацій.

Кількість консультацій та сеансів обговорюється індивідуально, в залежності від тематики запиту.

Для того, що вам було простіше визначитися, чи варто звертатися за допомогою до спеціаліста, зверніть увагу на питання з якими найчастіше звертаються до фахівця. А саме: самотність, тривожність, агресивність, депресивність, невпевненість, труднощі у спілкуванні, відчуття провини, занижена самооцінка, труднощі у стосунках в родині.

Психолог нашого центру завжди рада надати психологічну підтримку кожній людині, яка її потребує.  На психологічних сеансах ви зможете отримати професійну психологічну допомогу. Але пам’ятайте одну важливу істину психологічної допомоги: «Психолог – це людина, яка не змінить ваше життя, а допоможе почати змінювати її на краще». Психолог допоможе розвинути терпіння, щоб прийняти ситуацію, яку в силу обставин складно змінити.

Як сприяти тому, щоб друг або родич звернувся за допомогою?

Є три основні причини, через які люди, що страждають від посттравматичного стресу вчасно не звертаються за фаховою допомогою: болісність спогадів, страх ненормальності та відсутність віри в можливість одужання.

Перша причина ховається у самих симптомах ПТСР – це стійке уникання будь-чого, що нагадує про травматичну подію. Звернення до фахівця відкидається, оскільки означає необхідність згадувати та говорити про травму, розповідати про її деталі та ділитись власними переживаннями. 

Друга причина пов’язана із ставленням до симптомів та самого себе. На жаль, часто люди сприймають свої симптоми як загрозливі та хворобливі, а себе самих – як «ненормальних», «психів», «хворих на голову». І звернутись до психотерапевта чи психіатра означає для них визнати свою ненормальність, більше того показати її іншим. 

Третя причина може бути наслідком недовіри до певних фахівців. Як правило вона базується на власному досвіді або історіях про некомпетентність психологів чи лікарів. Людина не вірить в те, що в зоні її доступу є спеціалісти здатні допомогти швидко, фахово і без значних матеріальних витрат, а тому і не звертається за допомогою вдаючись до самолікування або послуг сумнівних фахівців, типу ворожок чи екстрасенсів. 

Справа у тому, що відмова від фахової допомоги та прагнення самостійно впоратись із проблемою часто не лише не допомагає, а навпаки – призводить до розвитку шкідливих стратегій (соціальна ізоляція, зловживання алкоголем) та посилення симптомів. Те, від чого людина втікала наздоганяє її та посилюється – болісні спогади наростають, як і відчуття власної ненормальності та невіра в можливість одужання.

Звернення за фаховою допомогою часто є найкращим рішенням і гарантією швидкого відновлення. Вже перші зустрічі з кваліфікованим фахівцем є мотивуючим фактором, адже після них послаблюються симптоми, з’являється цілісна картина проблем та їхнього подолання, виникає віра в зцілення.