Соціальний супровід

Головною метою роботи відділення соціально-психологічних та педагогічних послуг є створення сприятливих умов для всебічного розвитку отримувачів послуг, їх адаптація в соціумі, психологічна підтримка, формування ціннісних орієнтирів, сприйняття власної індивідуальності, впевненості в собі, усвідомленому виборі саме здорового способу життя.

Робота відділення здійснюється за наступними напрямками:

  • розвивальний;
  • захисний;
  • консультативний;
  • організаційно-методичний;
  • зв`язки з громадськістю;
  • діагностичний;
  • просвітницький.

У Центрі працює практичний психолог, яка готова надати психологічну підтримку кожній людині, яка її потребує.  На психологічних сеансах відвідувачі Центру  мають змогу отримати професійну психологічну допомогу.  Практичний психолог допомагає проаналізувати і розібратися у відносинах із самим собою та людьми, які вас оточують, аналізує, чому виникають труднощі при спілкуванні, і звичайно, допомагає знайти вихід із складних ситуацій. План та результати  індивідуальної роботи з отримувачем послуг оформлюються документально.

Виховання дітей та культурний розвиток особистості являється ще одним із основних завдань роботи відділення. Тому в Центрі соціальним педагогом проводяться розвиваючі заняття та святкові заходи для дітей. Також фахівець надає консультаційну допомогу у вирішенні таких життєвих питань, як: збереження родинних зв´язків при працевлаштуванні батьків за кордоном,  погіршення взаємини з дитиною, небажання ходити до школи, схильність батьків до гіперопіки, дозвілля дітей та інше.

Соціальний працівник за потреби здійснює обстеження житлово-побутових умов, надає консультації щодо пільг, передбачених Законом України та рішенням Сумської міської ради, проводить роботу по інформуванню учасників бойових дій та учасників антитерористичної операції, які зареєстровані в базі даних про можливість отримання послуг, передбачених положенням Центру.